Warsztaty Healthnic we Włoszech – trzeci dzień

Trzeci dzień warsztatów Healthnic ma na celu przybliżenie tego, w jaki sposób zdrowa dieta, zarówno codzienna, jak i cotygodniowa, może zostać wzbogacona pod względem różnorodności i smaku dzięki zastosowaniu lokalnych produktów. Prosiliśmy lokalnych rolników i organizacje społeczne, aby zaprezentowali swoje prace, szczególnie dotyczące tego, jak wzmocnić pozycję lokalnych rolników.
Skoncentrowano się na odkrywaniu lokalnych tradycyjnych i zdrowych składników, działaniach wzmacniających postawy lokalnej społeczności, korzyściach zrównoważonej diety, reinterpretacji tradycyjnych receptur poświęconych ponownemu wykorzystanie pozostałości potraw. Po tych debatach i wymianie doświadczeń, nadszedł czas na wspólne gotowanie, wykorzystując kawałki ziemniaków, co skutkowało powstaniem smacznej kolacji z pięcioma różnymi kolorowymi wersjami tradycyjnego „gnocchi”.
Cytując Francois de la Rochefaucauld, „jedzenie to podstawowa potrzeba, ale smaczne i oszczędne jedzenie jest dziełem sztuki.”
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź platformę projektu na www.healthnic.eu i pobierz przewodnik, aby dowiedzieć się, jak zbudować i uruchomić warsztaty dotyczące zdrowia tutaj:
http://healthnic.eu/guide

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *